Strona wykorzystuje pliki cookies.Nie pokazuj tego komunikatu ponownie ×

IV Bieg Mikołajkowy

Data dodania: Kategoria: News

Ho Ho Ho!

Święty Mikołaj z Polic po raz czwarty zaprasza wszystkich biegających Mikołajów i Śnieżynki do wspólnego Święta Biegania, jakim jest Bieg Mikołajkowy w Policach. Pomysłodawca imprezy Zbigniew Pokrzywiński wraz z drużyną BiegamBoLubię Police serdecznie zapraszają na czwartą już edycję największego zimowego biegu w województwie zachodniopomorskim!

Krążą legendy, że wbiegając w głąb Puszczy Wkrzańskiej wciąż słychać gromkie HoHoHo!, śpiewy, kolędy, śmiechy i odgłosy stóp i kijków uderzających o ziemię… Mówi się, że mikołajkowa moc dotarła już do samego serca Puszczy, które od grudnia zeszłego roku,  niezmiennie bije w rytmie Waszych pozytywnych emocji! 4.12.2016 roku zarówno biegacze (999) jak i zawodnicy Nordic Walking (300) będą mogli po raz kolejny wyruszyć na urokliwe ścieżki Nadleśnictwa Trzebież
i zmierzyć się z nieco wymagającą, interwałową trasą. W tym roku do przebiegnięcia zawodnicy będą mieli niezmiennie 10 km ( 2 okrążenia po 5km), natomiast kijkarze przejdą tylko jedno okrążenie. Nie zapominamy o naszych najmniejszych biegaczach, dla których tradycyjnie przygotowany będzie Bieg Krasnali (klasy 1-3 i przedszkolaki)! Zgodnie z tradycją hojnie nagrodzeni zostaną Ci, którzy tego dnia zaskoczą wszystkich nietuzinkowym przebraniem! Czy jest ktoś w stanie przebić zeszłoroczne Bagażówki?:) Pokażcie na co Was stać!

Nowością i niespodzianką dla biegaczy będzie Świąteczna Sztafeta Marzeń, gdzie czteroosobowe zespoły do pokonania będą miały 4x100m, z dość nietypową formą pałeczkiJ.

Na wszystkich zawodników po biegu czekać będą przepyszne pierogi i barszcz, przygotowane przez samą Panią Mikołajową wraz z całą ekipą elfów i śnieżynek! A po wspólnej wigilii, jak nakazuje tradycja – zacznie się wielkie wręczanie prezentów! A tych będzie mnóstwo!

Fundamentami nadchodzącej edycji będą niezmiennie – rodzinna atmosfera i radość z biegania, wzmocnione smakiem pysznych, ręcznie lepionych pierogów oraz prawdziwego domowego barszczu! Nie zabraknie ustrojonych choinek, papierowych łańcuchów, polskich kolęd oraz świątecznych utworów znanych na całym świecie, które podkreślać będą gorącą, świąteczną atmosferę, która zapanuje w hali Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach! Mamy także oficjalne potwierdzenie, że po raz kolejny swoją obecnością zaszczyci nas prawdziwy Święty Mikołaj, z którym będziecie mogli robić sobie zdjęcia, a dzieci, o ile będą grzeczne, będą mogły liczyć na mikołajowe łakocie.

Wiedząc, że biegacze to ludzie o ogromnych sercach, kolejny rok z rzędu organizatorzy postanowili sprawić świąteczną niespodziankę wychowankom Domu Dziecka w Policach i specjalnie dla nich zorganizowana zostanie zbiórka niezbędnych artykułów. Nie uda się nam to bez Waszej pomocy! Pomożecie?:)

Szykujcie przebrania, ćwiczcie kolędy i dołączajcie do największej sportowej i świątecznej imprezy
w województwie zachodniopomorskim! Niech bramy Polskiej Laponii po raz kolejny otworzą się na wspaniałe grono biegaczy! Spędźmy razem ten cudowny przedświąteczny czas, wkraczając w atmosferę Wigilii Bożego Narodzenia już 4.12.2016 w Policach!